/ Aktualności / Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
2022-11-21

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

,,Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła’’

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea święta ma na celu uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

W ramach akcji uczniowie obejrzeli film edukacyjny promujący pozytywne postawy: życzliwości, szacunku i serdeczności wobec drugiego człowieka, kształtowanie kultury osobistej i wzbogacenie pozytywnego słownika uczniów.

Został również rozstrzygnięty konkurs na najżyczliwszego ucznia w szkole, którym został uczeń Dominik Suski z klasy IV TA – Gratulujemy!!!

PAMIĘTAJMY O UŚMIECHU I MIŁYCH SŁOWACH NIE TYLKO TEGO DNIA

ALE ZAWSZE!!!