/ Aktualności / 16. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły
2021-04-02

16. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły

DRODZY UCZNIOWIE,

DRODZY RODZICE

DRODZY NAUCZYCIELE

2 kwietnia 2021 roku mija 16.rocznica śmierci ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – WIELKIEGO POLAKA – PATRONA NASZEJ SZKOŁY.

Jan Paweł II był jednym z najbardziej kochanych papieży w historii Kościoła. Jego 27-letni pontyfikat przeszedł do historii Kościoła i świata. Papież Polak miał odwagę podróżować w najodleglejsze zakątki świata. Kochał młodzież, a ona pokochała jego.

Dziś chcielibyśmy uczcić szesnastą rocznicę śmierci naszego ukochanego papieża Polaka – patrona naszej szkoły. Czas pandemii zmusza nas niestety do pozostania w domach. Bądźmy w tym dniu, mimo wszystko, w duchowej łączności. W godzinie śmierci  tj. o 21.37 zapalmy w naszych oknach świece ,,Papieskie Światło Jedności”. To szczególna godzina.  Godzina modlitwy i jedności. Jan Paweł II zawsze wychodził naprzeciw drugiego człowieka, szukał z nim wspólnoty. Dzień rocznicy śmierci Papieża Polaka jest doskonałą okazją do refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II.

Społeczność Zespołu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie, prosi o zapalenie świec w oknie każdego domu w dniu 2 kwietnia, o godzinie 21.37. – Wyrażamy nadzieję, że ten piękny symbol płonącej świecy będzie wyrazem solidarności ze wszystkimi pragnącymi uczcić pamięć Świętego Jana Pawła II.

Bądźmy w tym dniu razem!

Zapraszamy na stronę https://jp2.tvp.pl/46925618/filmy gdzie można obejrzeć filmy o Wielkim Polaku – Świętym Janie Pawle II.