Ikona - powrót do strony głównej / Projekty Unijne / Erasmus – Razem na staż plus

STAŻ W HISZPANII
Od 2 do 30 listopada 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie po raz kolejny przebywają w ramach projektu „Erasmus – Razem na staż plus” na praktyce zawodowej w Hiszpanii. Młodzież z technikum agrobiznesu odbywają staż w Grenadzie – pięknym mieście położonym w Andaluzji. Miejscem miesięcznych praktyk są szkółki roślin ozdobnych oraz markety ogrodnicze. Uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności z zakresu pielęgnacji i uprawy roślin. W wolnym czasie poznają zabytki miasta oraz różnorodną kulturę regionu W czasie spacerów podziwiają krajobrazy, ukształtowanie terenu, architekturę oraz roślinność południowej części Półwyspu Iberyjskiego. Młodzież miała też okazję zwiedzić zespół pałacowy zbudowany w XIII wieku; twierdzę z czasów dominacji Maurów w tamtym regionie – Alhambrę – jest to najpiękniejszy zabytek Grenady. Pobyt na stażu za granicą to nie tylko praca w przedsiębiorstwach, ale także rozwój kompetencji społecznych oraz poznanie historii i kultury regionu.