/ Aktualności / Dzień Ziemi
2024-04-23

,,Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach,
pożyczamy ją od naszych dzieci,,
A.de Saint-Exupery
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe święto ekologiczne znane na całym świecie od 1970 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990r. Celem tego święta jest promowanie postaw proekologicznych w naszym codziennym życiu oraz zwrócenie uwagi na wielkie problemy związane z różnymi zagrożeniami naszej Ziemi. Pomyślmy przez chwilę w ten dzień, co możemy zrobić czy może co zmienić, aby chociaż trochę pomóc naszej planecie.
Nasza szkoła jak co roku włączyła się w obchody Dnia Ziemi. Tego dnia pani Martyna Rólka przeprowadziła z uczniami zajęcia w ramach projektu ekologicznego ,,Każdemu sercu bliska, ochrona środowiska,, którego celem jest  kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, budowanie postaw odpowiedzialności za środowisko, empatii oraz rozwijanie kompetencji, które pozwolą nam działać na rzecz ochrony przyrody. Na zakończenie zajęć uczniowie wspólnie z panią dyrektor Justyną Jabłonką posadzili symboliczne drzewko na terenie szkoły.
To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.