/ Aktualności / Gwiazdy sportu zawitały do Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie
2023-03-06

Gwiazdy sportu zawitały do Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie

Gwiazdy sportu zawitały dziś do Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą z powiatu ostrołęckiego. To była niepowtarzalna okazja, aby potrenować pod okiem mistrzów, którzy wielokrotnie reprezentowali nasz kraj na najważniejszych sportowych wydarzeniach na świecie.
Gości witał wiceminister sportu Arkadiusz Czartoryski a także starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który życzył uczniom wytrwałości w drodze do sportowych sukcesów.
Obecni byli także wójtowie – Czerwina Grzegorz Długokęcki i wójt Goworowa Piotr Kosiorek. Następnie sportowcy: Natalia Madaj – Smolińska i Marcin Prus poprowadzili rozgrzewkę.
W Czerwinie gościli:
• Urszula Włodarczyk – wieloboistka, mistrzyni i rekordzistka Polski. Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata w hali, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Europy.
• Natalia Madaj – Smolińska – wioślarka, Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro w 2016 roku (dwójka podwójna), Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy
• Patrycja Maliszewska – czołowa polska łyżwiarka szybka. Dwukrotna olimpijka, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy.
• Emilia Ankiewicz – Obukowicz – lekkoatletka (400m przez płotki) Półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, finalistka Mistrzostw Europy, srebrna medalistka Uniwersjady.
• Paweł Januszewski – olimpijczyk, Mistrz Europy, medalista Mistrzostw Europy w biegu na 400m przez płotki. Pomysłodawca akcji „BiegamBoLubię”. Dziennikarz radiowy i telewizyjny.
• Marcin Prus – 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, pedagog, psycholog sportu i biznesu. Trener mentalny. Od 2013 roku Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS.
Spotkanie odbyło się w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Projekt spotkań z gwiazdami sportu finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.