/ Aktualności / I OLIMPIADA WIEDZY O KURPIACH JUŻ ZA NAMI
2019-12-05

I OLIMPIADA WIEDZY O KURPIACH JUŻ ZA NAMI

Troje naszych uczniów 3 grudnia 2019r. wzięło udział w I Olimpiadzie Wiedzy o Kurpiach, którą zorganizował Związek Kurpiów we współpracy z ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce. Patronat nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.
Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Sokołowska, Sylwia Dzbeńska oraz Dawid Olszewski. Uczniowie w pierwszym etapie konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z sześćdziesięciu pytań. Następnie zwycięzcy musieli zmierzyć się ze sobą na etapie ustnym.
Uczniowie naszej szkoły co prawda nie zajęli miejsc na podium, ale udział w tak ciekawej rywalizacji rozbudził ich zainteresowania historią, kulturą i tradycją regionu Kurpiowszczyzny. Ponadto wszyscy uczestnicy olimpiady mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tj. plecionki z wikliny, wykonanie kartek bożonarodzeniowych czy kurpiowskich kwiatków z bibuły i krepiny.
Młodzież z naszej szkoły otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz książki.