/ Aktualności / I Powiatowy Konkurs Wiedzy Rolniczej „Bardzo młody rolnik- rośliny zbożowe”
2022-04-28

I Powiatowy Konkurs Wiedzy Rolniczej „Bardzo młody rolnik- rośliny zbożowe”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy Rolniczej „Bardzo młody rolnik- rośliny zbożowe”, który patronatem objął pan Starosta Stanisław Kubeł. W konkursie brało udział 24 uczniów ze Szkół Powiatowych w: Baranowie, Łysych, Kadzidle, Goworowie, Troszynie i Czerwinie oraz ze Szkół Podstawowych z: Czerwina, Starego Lubotynia i Jelonek. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy z zakresu rolnictwa, zainteresowanie uczniów tematyką rolniczą oraz rozwój współpracy między szkołami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy pierwszej: Sebastian Szabłowski, Sebastian Łada i Martyna Bakuła.

W kategorii Szkół Powiatowych zwyciężyli:

I m-sce Joanna Orzoł – ZSP Baranowo, opiekun p. Bogumiła Dawid

II m-sce Krzysztof Frączyk -ZSP Goworowo, opiekun p. Grażyna Nowak

III m-sce Marcin Kupis ZSP -Goworowo, opiekun p. Grażyna Nowak

W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyli:

I m-sce Dawid Terlikowski – Szkoła Podstawowa Stary Lubotyń, opiekun p. Małgorzata Tyszka

II m-sce Bartłomiej Suchcicki -Szkoła Podstawowa Czerwin, opiekun p. Anna Szabłowska

III m-sce Bartłomiej Kacprzyk-Szkoła Podstawowa Stary Lubotyń, opiekun p. Małgorzata Tyszka/ Bożena Parda

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a opiekunom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie młodzieży do konkursu.