/ Aktualności / Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
2019-09-02

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Powiatowych odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Nauczycieli, uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły przywitała pani Dyrektor Justyna Jabłonka. Poinformowała również, iż w wyniku postępowania konkursowego , które odbyło się w wakacje stanowisko dyrektora zostało jej powierzone na pięć lat. Pani Dyrektor wyraziła swą radość, iż widzi wszystkich wypoczętych, pełnych energii i i gotowych do pracy. Szczególnie ciepło przywitała uczniów klasy pierwszej technikum podkreślając, że cieszy ją fakt ,iż uczniów zainteresowała oferta edukacyjna placówki. Rozwiała również ich obawy, zapewniając, że w szkole wszyscy jesteśmy jak jedna  duża rodzina, która wzajemnie się wspiera.
Następnie pani Dyrektor poinformowała, iż nowy rok szkolny przyniósł zmiany. Pani dyrektor przywitała nauczycieli nowo zatrudnionych. Są nimi panie: Emilia Byler,  Elżbieta Jastrzębska, Janina  Jankowska,  Barbara Drężewska  oraz ksiądz Andrzej Gołaszewski.
Kolejną zmianę przyniosła reforma szkolnictwa. Uczniowie klasy pierwszej technikum, którzy ukończyli szkołę podstawową  w naszej szkole będą uczyć się przez 5 lat.
Na koniec pani Dyrektor przypomniała tragiczne wydarzenia sprzed 80 lat. II Wojna Światowa to największa zagłada w dziejach historii Polski i świata.  Należy pamiętać o tych, którzy ginęli na frontach wojennych i traktować ich z odpowiednim szacunkiem.