logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA. 15 października – XXIII DZIEŃ PAPIESKI
2023-10-16

JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA. 15 października – XXIII DZIEŃ PAPIESKI

16 X 2023r. w naszej szkole uczciliśmy Dzień Papieski. Idea uroczystości narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas  nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.

Przygotowany specjalnie na tę okazję montaż słowno-muzyczny poprowadzili uczniowie klasy V TA . Ojciec Św. Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły. Uczczenie Dnia Papieskiego chcemy potraktować jako hołd złożony w podziękowaniu za życie, wiarę i dobroć Jana Pawła II.

Jan Paweł II podczas inauguracji pontyfikatu, kiedy to zwrócił się bezpośrednio do młodych powiedział ,,Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata- wy jesteście moją nadzieją”. Do młodzieży skierował także swoje ostatnie słowa: ,,Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie. Dziękuję wam”. Dziś kiedy już patrzysz na nas z ,,okna Domu Ojca”. Cóż Ci powiedzieć kochany Ojcze Święty: szukałeś nas, znalazłeś i zostałeś wśród nas.
NA ZAWSZE!

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2023.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu