/ Aktualności / Kochani Absolwenci!
2021-04-30

Kochani Absolwenci!

W dniu dzisiejszym kończycie kolejny etap w Waszym życiu. Wasz czas w tej szkole już minął. Skończył się kolejny rozdział w grubym  tomie Waszego życia. Kończycie naukę w Technikum, ale otwierają się przed Wami nowe perspektywy: dalszej nauki, pracy, może założenia rodziny, a może jeszcze poszukiwań swojego miejsca na świecie. Bardzo szybko minęły cztery lata wspólnej nauki, wytężonej pracy, chwile szczęścia i radości. Teraz czeka Was wiele trudnych życiowych decyzji, ale najpierw – matura, to od jej wyniku będzie wiele zależało. Dlatego w pierwszej kolejności życzę Wam połamania piór na maturze. Po egzaminach dopiero zacznie się dorosłe życie. Jedni będą kontynuować niełatwą naukę na poziomie wyższym, innym zapewne uda się znaleźć upragnioną pracę. Życzę Wam, byście w tym trudnym, ale pięknym momencie swojego życia byli dumni z każdego wyboru, jakiego dokonacie. Życzę wszystkim, aby cele sobie założone i zamierzenia udało się zrealizować, by życie się Wam poukładało i kiedyś jak się spotkamy po latach można Was było zobaczyć szczęśliwych i zadowolonych, żeby można było usłyszeć słowa: ta szkoła mnie czegoś nauczyła. Żeby otaczali Was życzliwi ludzie i abyście mieli wystarczająco dużo wiary i siły, by realizować swoje marzenia. Dobrze wykorzystajcie te najbliższe lata, bo każde pokolenie ma swój czas!

Szczególne gratulacje chcę przekazać absolwentom Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Dla Was łączenie kształcenia z problemami życia codziennego, w tym z pracą, było z pewnością bardzo trudne. Tym bardziej cieszy i wymaga podziwu ukończenie przez Was szkoły. Głęboko wierzę, że te dwa lata w szkole wzbogaciły Was nie tylko dydaktycznie, ale przyniosły dużo ciekawych wrażeń i doświadczeń.

Wszystkim absolwentom Technikum i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych serdecznie gratuluję ukończenia szkoły, a tym, przed którymi jeszcze egzaminy chciałabym dodać optymizmu i wiary w dążeniu do obranego celu.

Dziękuję wychowawcom klas maturalnych za trud i wysiłek włożony w pracę z uczniem, której efekty są nie tylko poparte świadectwami ukończenia szkoły. Podejmowane działania wychowawcze, opiekuńcze, patriotyczne, obywatelskie będą owocowały z pewnością wśród tych młodych ludzi w dorosłym życiu.

Dziękuję również Rodzicom za współpracę, poświęcony czas, życzliwość i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Dziękuję za tworzenie znakomitej atmosfery we wspólnych działaniach, za wspomaganie organizacji życia szkolnego i klasowego. Jednocześnie życzę wielu sukcesów osobistych i zawodowych.

Justyna Jabłonka