logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / Lekcje z ZUS i Ogólnopolska Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
2020-12-22

Lekcje z ZUS i Ogólnopolska Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Nasza szkoła brała udział w projekcie dla szkół ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”. Projekt miał na celu budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych ludzi wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą wzajemnej odpowiedzialności oraz zasad solidaryzmu społecznego. Dają one także praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Ponadto…

ZA NAMI I ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH nt. „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH” EDYCJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

14 grudnia 2020 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się szkolny etap olimpiady wiedzy o ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Siedmioro uczniów naszej szkoły zmierzyło się z 20 pytaniami testowymi i zweryfikowało swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Celem Olimpiady było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Uczeń klasy II TA – Sebastian Zaręba uzyskał najlepszy wynik . Serdecznie gratulujemy !

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2021.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu