logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
2023-11-11

Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 10 listopada społeczność naszej szkoły uczciła zbliżającą się 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Apel rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Państwowego, tym samym włączyliśmy się w akcję ,, Szkoła do Hymnu”. Po hymnie uczniowie pod kierunkiem pani Justyny Kępy i pani  Justyny Jabłonki  w montażu słowno-muzycznym przypomnieli czasy trudnej drogi naszych przodków, którzy musieli walczyć o wyzwolenie Ojczyzny spod kajdan zaborców. Był to również moment, aby przypomnieć postawy Polaków, którzy po odzyskaniu Niepodległości odbudowywali nasz kraj po 123 latach niewoli. Na koniec Dyrektor Szkoły przekazała flagę państwową, która ma zawisnąć w domu ucznia. Pierwszą chętną do zabrania flagi była uczennica klasy V – Sylwia Dzbeńska. Brawo dla Sylwii za odważną postawę patriotyczną.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu