/ Aktualności / POWIATOWY KONKURS „BARDZO MŁODY ROLNIK- BEZPIECZEŃSTWO PRACY W ROLNICTWIE”
2024-02-17

POWIATOWY KONKURS „BARDZO MŁODY ROLNIK- BEZPIECZEŃSTWO PRACY W ROLNICTWIE”

Dnia 16 lutego 2024r., trzydziestu uczniów z powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego wzięło udział w III Powiatowym konkursie wiedzy rolniczej: „Bardzo Młody Rolnik- bezpieczeństwo pracy w rolnictwie”. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Powiatowych    im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie pod patronatem Starosty Ostrołęckiego, Pana Stanisława Kubła.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół powiatowych: z Baranowa, Myszyńca, Łysych, Kadzidła, Goworowa i Czerwina. Ze szkół podstawowych z Jelonek, Pisk, Czerwina   i Wąsewa.

Nagrody w konkursie  ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Ostrołęckiego Pana Stanisława Kubła, przez Wójta Gminy Czerwin Pana Grzegorza Długokęckiego oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej oddział  terenowy w Czerwinie dodatkowo Panie    z  jednostki terenowej KRUS oddział w Ostrołęce przeprowadziły z młodzieżą pogadankę na temat bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Nagrody w konkursie rozdane zostały w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Szkoły ponadpodstawowe:

I m-sce:  Paweł Ambroziak – ZSP Baranowo

II m-sce: Maciej Wilga –  ZSP Baranowo

III m-sce Kupis – ZSP Goworowo

1. Szkoły podstawowe

I m-sce: Antoni Bałas – Szkoła Podstawowa w Czerwinie

II m-sce: Bartosz Grądzki – Szkoła Podstawowa w Wąsewie

III m-sce Wojciech Sokołowski – Szkoła Podstawowa w Jelonkach

Wyróżnienia zdobyli:

Emilia Podbielska Szkoła Podstawowa w Czerwinie i Marcin Pikora ZSP Myszyniec

Za przygotowanie i organizację konkursu odpowiedzialna była Pani Beata Podbielska, nauczyciel ZSP w Czerwinie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Bardzo dziękujemy sponsorom, licząc na dalszą współpracę w kolejnych latach.