logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / „Prowadzenie działalności przetwórczej na poziomie gospodarstwa rolnego” – warsztaty z zakresu przetwórstwa spożywczego
2019-03-06

„Prowadzenie działalności przetwórczej na poziomie gospodarstwa rolnego” – warsztaty z zakresu przetwórstwa spożywczego

W dniach 28 luty-1 marca 2019 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie wraz z nauczycielem p. Justyną Kępą oraz mieszkańcami gmin: Czerwin , Troszyn, Goworowo, Rzewnie i Rzekuń wzięła udział w szkoleniu  „Prowadzenie działalności przetwórczej na poziomie gospodarstwa rolnego” – warsztaty z zakresu przetwórstwa spożywczego zorganizowanym w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu. Wyjazd na warsztaty był zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – „Zaścianek Mazowsza” i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach „ Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie”.  W trakcie wyjazdu wzbogaciliśmy swoją wiedzę . Wzięliśmy udział w wykładach min. nt. bezpieczeństwa żywności, aspektów prawno-administracyjnych towarzyszących zakładaniu małego przetwórstwa, technologii produkcji, regulacji sprzedaży produktów przetworzonych w gospodarstwie rolnym, działań związanych z ochroną środowiska.  Najciekawszą formą były jednak warsztaty z przetwórstwa mięsa, mleka, owoców i zbóż.  Na nich  zrobiliśmy kiełbasę, ser dojrzewający ze świeżego mleka, sok z jabłek oraz zmieliliśmy pszenicę otrzymując mąkę i otręby. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze i przy bardzo dobrym poczęstunku. Dziękujemy LGD „ Zaścianek Mazowsza” za możliwość uczestnictwa.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu