/ Aktualności / Uczniowie ZSP im. Papieża Jana Pawła II członkami Młodzieżowej Rady Gminy
2022-11-18

Uczniowie ZSP im. Papieża Jana Pawła II członkami Młodzieżowej Rady Gminy

Z inicjatywy Wójta Gminy Czerwin pana Grzegorza Długokęckiego powstała Młodzieżowa Rada Gminy, do której należą uczniowie naszej szkoły. Należy podkreślić, że jest to pierwsza taka inicjatywa wśród gmin Powiatu Ostrołęckiego.

W dniu 15 listopada 2022r. odbyła się pierwsza sesja nowo utworzonej rady, podczas której młodzież wybrała spośród siebie przewodniczącego, wiceprzewodniczących, sekretarza oraz skarbnika. Młodzi Radni tego dnia złożyli również uroczyste ślubowanie.

17 listopada bieżącego roku Młodzieżowa Rada Gminy uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy. Głównym punktem pobytu w stolicy była wizyta w Sejmie, podczas której towarzyszył Wicepremier pan Henryk Kowalczyk, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce pan Marcin Grabowski, Wójt Gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Katarzyna Kossakowska, Dyrektor ZSP w Czerwinie pani Justyna Jabłonka oraz Radni Gminy Czerwin.

W Sejmie poznaliśmy historię polskiego parlamentaryzmu, zasady pracy posłów i zwiedziliśmy salę plenarną. Następnie udaliśmy się pod tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej. Bardzo podobało się miejsce na parlamentarnym korytarzu, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby przeprowadzać z nimi wywiady. Wizyta w sejmie zakończyła się obiadem w Starym Domu Poselskim.

Przed Młodymi Radnymi jeszcze szkolenia i wiele nowych wyzwań. Liczymy na Ich ciekawe pomysły i inicjatywy sprzyjające rozwojowi Gminy Czerwin.