/ Aktualności / Urodziny Patrona Szkoły
2020-05-17

Urodziny Patrona Szkoły

Szanowni Państwo, Drodzy Słuchacze, Kochana Młodzieży!

18 maja 1920r. w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – aktor, ksiądz, filozof, poeta, biskup, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, papież oraz patron naszej szkoły.

W poniedziałek obchodzimy 100. Rocznicę Urodzin – Wielkiego Polaka , Świętego Jana Pawła II.

Myślę, że mottem życia naszej społeczności szkolnej mogą być słowa Papieża Jana Pawła II:

,, Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.” ( 22 października 1978r, Plac św. Piotra w Rzymie)

– ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. ( Jasna Góra, 1983r.)

W związku z panującą nadal pandemią w naszym kraju nie możemy obchodzić 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II w szkole.

Dlatego proszę Was, aby w domu, w wolnej chwili przeczytać biografię Patrona Szkoły oraz sięgnąć po twórczość Jana Pawła II. Gorąco zachęcam do obejrzenia filmów pt. Karol Wojtyła, człowiek który został papieżem oraz Papież, który został człowiekiem. Ponadto telewizja TVP 1 przygotowała bardzo bogaty program z okazji 100. Rocznicy Urodzin Karola Wojtyły. Naprawdę warto skorzystać. W ten sposób wszyscy razem wspomnimy Wielkiego Człowieka – Patrona Szkoły.

Justyna Jabłonka