/ Aktualności / WAŻNY KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I SŁUCHACZY
2020-03-15

WAŻNY KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I SŁUCHACZY

Drodzy Uczniowie i Słuchacze – pracujemy zdalnie.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 12 do 25 marca 2020r. nauczyciele przygotowali dla Was materiały do samodzielnej pracy w domu. Bardzo proszę o kontakt mailowy lub za pomocą messengera z nauczycielami w celu uzyskania wskazówek do pracy w domu. Uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego ( klasa IV TA) i egzaminów zawodowych ( klasa III TA, słuchacze szkół policealnych i kursów ) w sesji – lato 2020 – zachęcam do korzystania ze strony internetowej OKE w Warszawie i CKE w Warszawie – tam znajdziecie arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Można je bezpłatnie pobrać i samodzielnie rozwiązywać. Uczniów klas młodszych ( klasa II TA i klasa I TA) zachęcam do czytania książek, powtarzania omówionego materiału.

W trakcie przerwy w zajęciach zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły (zarówno dziennych jaki i słuchaczy szkół dla dorosłych), aby w ramach nauki przedmiotów zawodowych zaglądali na stronę internetową www.egzaminzawodowy.info. Na tej stronie są dostępne testy zarówno teoretyczne jak i praktyczne do wszystkich zawodów, jakie są w naszej szkole. Dodatkowo uczniowie technikum dziennego odsyłam do prasy fachowej np. AGROMECHANIKA, Topagrar, Poradnik rolniczy itp.(większość gazet ma swoje odpowiedniki w Internecie), gdzie można znaleźć wiele nowinek z dziedziny rolnictwa. Wykorzystajcie ten czas na poszerzenie wiedzy z rolnictwa i agrobiznesu.

Lista materiałów edukacyjnych MEN na czas zdalnej nauki

Polecane przez MEN platformy, strony i serwisy internetowe:

1. epodreczniki.pl
  2. Portal wiedzy dla nauczycieli
  3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  5. Portal lektury.gov.pl
  6. Strona Centrum Nauki Kopernik
  7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
  8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning