logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / WAŻNY KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I SŁUCHACZY
2020-03-15

WAŻNY KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I SŁUCHACZY

Drodzy Uczniowie i Słuchacze – pracujemy zdalnie.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 12 do 25 marca 2020r. nauczyciele przygotowali dla Was materiały do samodzielnej pracy w domu. Bardzo proszę o kontakt mailowy lub za pomocą messengera z nauczycielami w celu uzyskania wskazówek do pracy w domu. Uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego ( klasa IV TA) i egzaminów zawodowych ( klasa III TA, słuchacze szkół policealnych i kursów ) w sesji – lato 2020 – zachęcam do korzystania ze strony internetowej OKE w Warszawie i CKE w Warszawie – tam znajdziecie arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Można je bezpłatnie pobrać i samodzielnie rozwiązywać. Uczniów klas młodszych ( klasa II TA i klasa I TA) zachęcam do czytania książek, powtarzania omówionego materiału.

W trakcie przerwy w zajęciach zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły (zarówno dziennych jaki i słuchaczy szkół dla dorosłych), aby w ramach nauki przedmiotów zawodowych zaglądali na stronę internetową www.egzaminzawodowy.info. Na tej stronie są dostępne testy zarówno teoretyczne jak i praktyczne do wszystkich zawodów, jakie są w naszej szkole. Dodatkowo uczniowie technikum dziennego odsyłam do prasy fachowej np. AGROMECHANIKA, Topagrar, Poradnik rolniczy itp.(większość gazet ma swoje odpowiedniki w Internecie), gdzie można znaleźć wiele nowinek z dziedziny rolnictwa. Wykorzystajcie ten czas na poszerzenie wiedzy z rolnictwa i agrobiznesu.

Lista materiałów edukacyjnych MEN na czas zdalnej nauki

Polecane przez MEN platformy, strony i serwisy internetowe:

 1. epodreczniki.pl
 2. Portal wiedzy dla nauczycieli
 3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
 4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
 5. Portal lektury.gov.pl
 6. Strona Centrum Nauki Kopernik
 7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
 8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
 9. Serwis Ninateka
 10. Serwis Muzykoteka Szkolna
 11. Biblioteka Cyfrowa Polona
 12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
 13. Serwis Telewizji Polskiej
 14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2020.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu