/ Aktualności / Wizyta w Stajni Konic Sportowych „ Viritim”
2022-04-13

Wizyta w Stajni Konic Sportowych „ Viritim”

W dniu 12 kwietnia 2022 r grupa uczniów z Czerwina odwiedziła Stajnię Konic Sportowych „ Viritim” znajdującą się miejscowości Szarłat, gm. Goworowo. Właściciele stajni Państwo Agnieszka i Michał Rybaczyk wraz z córką Aleksandrą przyjęli nas serdecznie i gościnie. Pani Agnieszka opowiedziała o hodowli koni wykazując się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Sama jako absolwentka SGGW , członek Polskiego Związku Hodowców Koni oraz organizator Regionalnych Zawodów w Sportowych Rajdach Konnych potrafi zaciekawić młodzież swoimi opowiastkami , doświadczeniem i spostrzeżeniami. W gospodarstwie można było również spotkać kozy, które bardzo polubiły naszych uczniów i nie odstępowały ich na krok. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy, również opowieść o karmieniu i sposobach pojenia bociana, który pozostał na zimę i został przez Państwo Rybaczyk uratowany. W trakcie wizyty była możliwość spróbowania swoich sił w jeździe konnej, ale dokonali tego nieliczni. Spotkanie zakończyło się ogniskiem. Bardzo dziękujemy Państwu Agnieszce i Michałowi Rybaczyk za atrakcyjnie spędzony czas. Organizatorem wyjazdu była p. Justyna Kępa wraz z p. Beatą Podbielską i Anną Dłużniewską.