logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / Wycieczka do Tykocina i Białegostoku w ramach programu Poznaj Polskę
2023-09-28

Wycieczka do Tykocina i Białegostoku w ramach programu Poznaj Polskę

Uczniowie ZSP w Czerwinie w dniu 26.09.2023 byli na wycieczce w Tykocinie i Białymstoku w ramach programu „Poznaj Polskę”. Jako pierwszy zwiedziliśmy urokliwy Tykocin, największe wrażenie zrobiła na nas zabytkowa Synagoga. Kolejnym punktem wycieczki był Białystok. Zwiedzaliśmy Pałac Branickich i jego ogrody. Pałac wraz z otoczeniem wzorowany jest na siedzibach królewskich charakterystycznych dla XVII-wiecznej architektury pałacowej Francji. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzili także muzeum farmacji gdzie można było zobaczyć jak w dawnych czasach wyglądały gabinety: stomatologów, okulistów czy radiologów, zwiedziliśmy także salę patomorfologii. Kończąc wycieczkę udaliśmy się na spacer po rynku Białegostoku.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu