/ Aktualności / Wycieczka do Warszawy
2021-11-20

Wycieczka do Warszawy

W piątek 19 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Mimo pochmurnej pogody nastroje nam dopisywały. Wycieczkę rozpoczęliśmy od seansu filmowego w Multikinie, następnie odwiedziliśmy planetarium w Centrum Nauki Kopernik. W planetarium młodzież miała okazję obejrzeć seans filmowy pt.” Szybciej niż światło”. Kolejny punkt naszej wycieczki to spacer po Starym Mieście. Pani przewodnik bardzo ciekawie przybliżyła nam historię Warszawy. Ostatnim punktem naszej wyprawy była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Lekcja była poświęcona epoce średniowiecza. Uczniowie zastanawiali się między innymi nad sposobem postrzegania świata przez ówczesnych ludzi. Mieliśmy okazję obejrzenia nastaw ołtarzowych, rzeźb polichromowanych oraz przykładów rzemiosła artystycznego.

Inicjatorem i opiekunem wycieczki była Beata Podbielska, drugim opiekunem p. dyrektor Justyna Jabłonka. Wycieczka zorganizowana została przez biuro podróży MTG Biuro Podróży z Małkini Górnej za co serdecznie dziękujemy.