/ Aktualności / Zapraszamy do szkół dziennych i zaocznych
2019-08-21

Zapraszamy do szkół dziennych i zaocznych

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Technik usług pocztowych i finansowych

Oferta nasza jest skierowana do absolwentów szkół mających wykształcenie średnie, również bez zdanego egzaminu maturalnego. Nauka w szkole trwa dwa lata i jest całkowicie bezpłatna. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

Słuchacze na zajęciach nauczą się między innymi : przyjmowania, przewozu, doręczania i wydawania przesyłek pocztowych i kurierskich, prowadzenia promocji  aktywnej sprzedaży towarów i usług świadczonych przez operatora, wykonywania czynności rozdzielczo-ekspedycyjnych oraz prowadzenia dokumentacji kurierskiej.
W trakcie nauki zdają Państwo egzamin organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną z następujących kwalifikacji:
K1 – AU.66 Świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego
K2 – AU.67 Świadczenie zadań rozdzielczo–ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich

Opiekunka dziecięca

Zajęcia przewidziane w programie nauczania dla zawodu opiekunka dziecięca, mają na celu przygotować słuchaczy do pracy w placówkach edukacyjno-wychowawczych, jak również do zajmowania się dziećmi w różnym wieku i z różnymi potrzebami.
Opiekunka dziecięca to nie tylko zawód. To również praktyczna wiedza, którą powinien posiadać każdy, kto w przyszłości chce zostać rodzicem. Dzięki podjęciu nauki na tym kierunku można dowiedzieć się, jak właściwie diagnozować problemy dzieci, kierować ich rozwojem, odkrywać pasje  i zainteresowania. To także dobre przygotowanie z zakresu właściwej pielęgnacji, odżywiania i organizowania czasu najmłodszym.
Nauka trwa dwa lata (zjazdy – sobota, niedziela) i jest  BEZPŁATNA!!!
K1 –MS.11 Świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka

Kursy Kwalifikacyjne

RL.03 – PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ – pierwsza kwalifikacja – technik agrobiznesu

Uczestnicy kursu:
Uczestnikiem kursu może być osoba dorosła będąca absolwentem szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej, szkoły średniej oraz szkół wyższych.

Korzyści:
– ukończenie kursu umożliwia prowadzenie indywidualnego gospodarstwa rolnego,
– uzyskanie wymaganych kwalifikacji do przejmowania gospodarstw rolnych,
– otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zakresie kwalifikacji R3 – Prowadzenie produkcji rolniczej (podstawa do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikację zawodową w zakresie kwalifikacji R3 – Prowadzenie produkcji rolniczej),
– otrzymanie świadectwa potwierdzającego kwalifikację zawodową w zakresie kwalifikacji R3 – Prowadzenie produkcji rolniczej po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację,

Ponadto ukończenie kierunku zapewnia absolwentom bezpłatne uzyskanie kwalifikacji rolniczych niezbędnych do:
– zakupu ziemi rolnej przez osoby nie będące w świetle prawa rolnikami (w myśl ustawy z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa)
– otrzymania dofinansowania z wielu programów wsparcia w ramach UE w tym „Ułatwianie startu młodym rolnikom”

R.06 – ORGANIZACJA I PROWADZENIE PRZEDSIĘBIORSTWA W AGROBIZNESIE – druga kwalifikacja – technik agrobiznesu

Uczestnicy kursu:
Uczestnikiem kursu może być osoba dorosła będąca absolwentem szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej, szkoły średniej  oraz szkół wyższych.

Korzyści:
– tworzenia i zarządzania małą firmą
– prowadzenia księgowości
– zarządzania marketingowego
– prowadzenia sekretariatu (biura)
– obsługi komputera i maszyn biurowych
– konstruowania biznes planu
– posługiwania się językiem obcym w agrobiznesie
– prowadzenia gospodarstwa rolnego lub zakładu przetwórczego
– absolwent uzyskuje kwalifikacje rolnicze umożliwiające pozyskanie środków unijnych.

Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w  zawodzie i  po zdaniu egzaminów uzyskaniem tytułu technika agrobiznesu.