/ Aktualności / AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022. W TYM ROKU PO RAZ 29. WYRUSZAMY, BY POSPRZĄTAĆ POLSKĘ!
2022-09-28

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata – Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli brali udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcie, które ma na celu przypominać jak ważna jest troska o środowisko naturalne w którym żyjemy a także zachęcać do wypracowania drobnych zmian w swoim życiu codziennym, mających niebagatelny wpływ nie tylko na estetykę naszego otoczenia ale także na jakość naszego życia.