/ Aktualności / Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze
2019-10-03

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze

Dnia 30 września 2019r. w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie zostały przeprowadzone ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze połączone z ewakuacją ludzi. Celem było sprawdzenie przygotowania obiektu i pracowników szkoły do działań w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia, w tym prowadzenia ewakuacji; doskonalenie techniki gaszenia pożaru i ratownictwa medycznego; sprawdzenie stanu wyszkolenia jednostek OSP w KSRG z terenu Gminy Czerwin; współpraca jednostek OSP, Zespołu PRM oraz Policji. W ćwiczeniach ewakuacyjnych udział wzięli uczniowie ZSP i SP w Czerwinie, nauczyciele pracownicy administracji i obsługi, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz jednostki: OSP Czerwin, OSP Suchcice i KM PSP Ostrołęka.