/ Aktualności / Festiwal Zdrowia

Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.”
FESTIWAL ZDROWIA

17 października  2019 roku w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II   w Czerwinie odbył się Festiwal Zdrowia, który był podsumowaniem działań związanych                 z  realizacją projektu profilaktyczno – edukacyjnego pod hasłem „Dbajmy o zdrowie – bądźmy zdrowi”  przy współpracy z firmą „Cemex”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: kierownik zakładu Cemex Borowce – pan Rafał Kędzierski, Dyrektor Wydziału Oświaty  i Spraw Społecznych Powiatu Ostrołęckiego – pani Magdalena Pietras, Radny Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska – Pan Mirosław Augustyniak włodarz  Gminy Czerwin – pan Grzegorz Długokęcki, pracownik Banku Spółdzielczego  oddział w Lubotyniu, placówka w Czerwinie – pani Dorota Tyszka, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostrołęce, pracownicy ośrodka    ,, Zdrowie ’’ z Ostrowi Mazowieckiej,  Kierownik Dziennego Domu Senior + w Czerwinie   – pani Monika Mierzejewska razem z paniami seniorkami,  Rada Rodziców przy ZSP    w Czerwinie, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z Czerwina, Komorowa, Wąsewa,  Trynos, Sulęcina, Lubotynia, Pisk, Jelonek wraz z uczniami, grupa taneczna ,, Megic Dance”.
Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor Szkoły- pani Justyna Jabłonka. Powitała wszystkich zebranych  słowami Denisa Waitley’a: ,, Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpią”. Pani Dyrektor wskazała, że  ideą naszej placówki jest tworzenie i podejmowanie działań, które sprzyjają dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej oraz motywują jej członków do pracy na rzecz zdrowia. ,,Festiwal zdrowia’’ miał  na celu zachęcenie zgromadzonych gości, społeczności szkolnej, młodzieży ze szkół podstawowych i społeczności lokalnej do zdrowego i aktywnego stylu życia.
Głos zabrali również zaproszeni goście. Wyrazili uznanie dla propagowanych w naszej szkole nawyków zdrowego odżywiania, które zaszczepione młodym ludziom, zaowocują  w przyszłości.
W czasie trwania spotkania mogliśmy zaprosić naszych gości na wyjątkowe przyjęcie składające się ze zdrowej żywności, sałatek i soków warzywno- owocowych oraz ciast. Pięknie podane przysmaki zachęcały do ich skosztowania. Goście byli pełni podziwu dla pomysłowości i atrakcyjności przygotowanych potraw oraz dekoracji wystaw.

Podczas trwania festiwalu mogliśmy wysłuchać dwóch  wykładów poświęconych profilaktyce; pierwszy dotyczył profilaktyki palenia papierosów i zachorowalności związanej z tym nałogiem, drugi był poświęcony zasadom zdrowego odżywiania.
W czasie festiwalu można było skorzystać z konsultacji dietetyka, pomiaru składu ciała, badań ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi.
Nie zabrakło także  aktywności fizycznej, którą zapewniły nam trenerki fitness i jogi, najaktywniejsi uczestnicy zostali nagrodzeni.
W czasie trwania przedsięwzięcia odbył się konkurs przeprowadzony przez pana Mirosława Augustyniaka, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego;  zwyciężczyni konkursu  otrzymała rower.
Odbył się również quiz o zdrowym stylu życia, którego zwycięzcy otrzymali książki propagujące zdrowe nawyki żywieniowe.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w szeroko zakrojone działania. Dzięki tak wspaniałej współpracy rodziców, uczniów i wszystkich pracowników uroczystość miała wyjątkową oprawę oraz przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

W czasie spotkania odbyła się promocja naszej szkoły ze szczególnym wskazaniem na udział w projekcie  Erasmus – ” Razem na staż ”