/ Aktualności / KONKURS PLASTYCZNY DOTYCZĄCY PROFILAKTYKI RAKA PIERSI PT. „BADANIE DOTYKIEM – NAJLEPSZYM ZDROWYM NAWYKIEM”
2019-10-24

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym profilaktyki raka piersi. Organizatorem konkursu była Szkoła Promocji Zdrowia przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Psarskiego w Ostrołęce przy współudziale Starostwa Powiatowego w Ostrołęce i ostrołęckich Amazonek. Temat pracy konkursowej brzmiał: „Badanie dotykiem – najlepszym zdrowym nawykiem”.
W dniu 22 października 2019r., w związku z konkursem, trzy uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem zostały zaproszone do udziału w happeningu społecznym pt. „Badanie dotykiem – najlepszym zdrowym nawykiem”, który odbył się w sali konferencyjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Podczas happeningu można było wysłuchać ciekawych wykładów  oraz  wziąć udział w warsztatach praktycznych dotyczących profilaktyki raka piersi. Ponadto   podczas uroczystości zostali wyłonieni laureaci konkursu plastycznego. Jest nam niezmiernie miło, gdyż prace naszych uczennic zostały docenione przez jury. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Małgorzata Sokołowska zajęła II miejsce, Katarzyna Przeździecka – III miejsce, natomiast Sylwia Dzbeńska zdobyła wyróżnienie. Dziewczęta otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!