/ Aktualności / IX Konkurs Biologiczny pod patronatem Starosty Ostrołęckiego
2017-11-08

IX Konkurs Biologiczny pod patronatem Starosty Ostrołęckiego

W dniu 6 listopada 2017 r. w Zespole Szkól Powiatowych w Czerwinie odbył się  IX Konkurs Biologiczny pod Patronatem Starosty Ostrołęckiego. Hasło tegorocznego konkursu to: „UKŁAD NERWOWY CZŁOWIEKA”.
Celem konkursu   jest rozwijanie zainteresowań biologią człowieka, jako dziedziną najbliższą każdej istocie ludzkiej, pogłębianie i ugruntowanie wiedzy biologicznej. Dzięki konkursowi mamy okazję zauważyć wyzwania, które stają przed współczesną nauką. Rozwój genetyki stwarza wiele nowych możliwości, ale także i zagrożeń. Ważne jest zachowanie właściwych proporcji między badaniami genetycznymi, a konsekwencjami modyfikacji genetycznych.
W konkursie wzięli udział uczniowi z 9 szkół powiatowych i  podstawowych                        z oddziałami gimnazjalnymi.  Uczniowie ze wszystkich szkół odpowiadali na 50 pytań testowych w ciągu 60 minut. Pytania zostały dostosowane do poziomu etapu edukacyjnego uczestników.  Konkurs został przygotowany przez Panią Marynę Rólka – nauczyciela biologii w ZSP w Czerwinie. Fundatorem nagród dla zwycięzców jak co roku jest Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław  Kubeł . Zwycięscy otrzymali: urządzenia wielofunkcyjne, głośniki MT oraz nagrody pocieszenia w postaci przenośnego dysku pamięci.

Laureaci przedstawiają się następująco:
I. Zespoły Szkół Powiatowych
– miejsce I – Bartosz Prosiński- ZSP Czerwin