/ Aktualności / Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dyktando o pióro Dyrektora ZSP im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
2020-03-05

„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą. Nie znać języka swego-hańbą oczywistą”. F.K. Dmochowski

Dnia 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma przypominać wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

Z tej okazji w naszej szkole w dniu 28.02.2020r. nauczycielka języka polskiego – p. Emilia Byler zorganizowała Szkolne Dyktando o pióro Dyrektora ZSP w Czerwinie.

Zwycięzcą szkolnego konkursu ortograficznego został uczeń klasy ITA – Adrian Pazik. Laureat otrzymał nagrodę główną ufundowaną przez Firmę M.Trade z Czerwina. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy.

W przygotowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zaangażowała się młodzież z klasy 1TA, w szczególności: Sylwia Dzbeńska i Dominik Suski.

Raz jeszcze dziękujemy Firmie M.Trade z Czerwina za podjęcie współpracy i ufundowanie nagrody głównej.