/ Aktualności / „Myślę, więc nie śmiecę!” – udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska”
2021-09-20

„Myślę, więc nie śmiecę!” – udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska”

Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Hasłem tegorocznego sprzątania jest: „Myślę, więc nie śmiecę!”.

Uczniowie naszej szkoły 20 września wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.

Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne i pozytywnie zaskakujące świadomością i poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej Planety.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!