/ Aktualności / Warsztaty nt. wdrażania programu azotowego
2021-09-17

Warsztaty nt. wdrażania programu azotowego

W dniu 17.09.2021 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Anna Buczyńska-pracownik MODR w Warszawie oddział w Ostrołęce wraz z Panem Zbigniewem Topą. Goście przeprowadzili warsztaty nt. wdrażania programu azotowego.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z problemem zanieczyszczania wód azotem pochodzenia rolniczego. Ponadto  dowiedzieli się jakie obowiązki, wynikające z nowych regulacji prawnych, ciążą na rolnikach , w jaki sposób bilansować azot w gospodarstwie rolniczym, jak przygotować plany nawozowe oraz jak prawidłowo obliczać powierzchnię płyt obornikowych i pojemność zbiorników na gnojowicę. Bardzo dziękujemy za szkolenie.

W naszej szkole od lat wiemy, że połączenie teorii z praktyką jest najlepszym sposobem na efektywną naukę.