logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / Niepodległość Ojczyzny Świętujemy!
2019-11-09

Niepodległość Ojczyzny Świętujemy!

Nasza szkoła podobnie jak w roku ubiegłym przystąpiła do akcji uroczystego odśpiewania hymnu narodowego, aby w ten sposób przypomnieć, że Polska jest niepodległa. 8 listopada 2019 r. o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Akcja „Szkoła do hymnu” jest kontynuacją ubiegłorocznego „Rekordu dla Niepodległej”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.
Po odśpiewaniu hymnu przystąpiliśmy do świętowania NIEPODLEGŁOŚCI OJCZYZNY. Pani Dyrektor – Justyna Jabłonka, wygłosiła przemówienie nt. patriotyzmu. Słowa pani dyrektor były pięknym wstępem do dalszej części uroczystości. Po prelekcji pani dyrektor zaprosiła wszystkich zgromadzonych do obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy I i uczennicę klasy IV pod kierunkiem pani Emilii Byler i pani Ewy Aleksandrowicz.
„Wolność nie jest nam dana na zawsze, jest czymś, co trzeba pielęgnować i nie dać sobie tego wyrwać. Dbałość o naszą wolność, o tradycję, wartości duchowe, patriotyczne i religijne jest naszym obowiązkiem…” – to przesłanie dominowało podczas obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Słowa Papieża Jana Pawła II – patrona naszej szkoły – mocno wybrzmiały i na pewno zapadły w pamięć. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy I TA wykonali taniec z flagą.
Tegoroczne świętowanie NIEPODLEGŁOŚCI OJCZYZNY w naszej szkole bez wątpienia przyczyniło się do pielęgnowania kulturowego dziedzictwa kraju, podniesienia świadomości narodowej młodzieży, krzewienia pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny oraz podniosły poziom świętowania wydarzeń Ojczyźnianych.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu