logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / Ogólnopolska akcja – Narodowe Czytanie.
2018-09-24

Ogólnopolska akcja – Narodowe Czytanie.

Dnia  19 września 2018r. społeczność ZSP w Czerwinie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Celem akcji była nie tylko popularyzacja czytelnictwa poprzez czytanie najwybitniejszych dzieł literatury, ale też wzmocnienie poczucia własnej tożsamości narodowej. W trakcie spotkania młodzież poznała życie i twórczość Stefana Żeromskiego. Następnie chętni uczniowie i nauczyciele głośno odczytali fragmenty ,, Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Po wspólnym czytaniu sprawdzono wiedzę uczniów, których zadaniem było w formie mapy myśli przedstawić sylwetkę oraz działalność literacką Stefana Żeromskiego. Następnie liderzy poszczególnych grup zaprezentowali swoją pracę.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu