logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / Pokaz uprawy kukurydzy i soi
2019-09-15

Pokaz uprawy kukurydzy i soi

W piątek 13 września uczniowie i nauczyciele ZSP w Czerwinie uczestniczyli w pokazie uprawy kukurydzy w uprawie współrzędnej z soją. Pokaz odbył się w gospodarstwie państwa Buczyńskich w Damiętach ( gm. Goworowo) i został zorganizowany przez pana Cezarego Godlewskiego z Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Ostrołęki. W trakcie uczniowie usłyszeli wiele cennych wskazówek dotyczących uprawy kukurydzy i jej odmian oraz informacje nt. rośliny , która nie jest jeszcze na stałe wpisana w tradycje uprawy w naszym regionie czyli soi. Dziękujemy za zaproszenie, cenną lekcję i poczęstunek.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2020.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu