logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / PSZCZOŁY I TRZMIELE NASI PRZYJACIELE.
2018-06-10

PSZCZOŁY I TRZMIELE NASI PRZYJACIELE.

PSZCZOŁY I TRZMIELE NASI PRZYJACIELE

Czyli co człowiek może zrobić dla owadów?. Pod takim hasłem odbyły się w dniu 7.06.2018 r w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie zajęcia prowadzone przez panią Ewę Zabost z Fundacji Edukacyjnej SIŁACZKA. Przyjazd pracowników Fundacji SIŁACZKA był możliwy dzięki wsparciu Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”, która corocznie ogłasza konkurs grantowy, w którym dofinansowuje inicjatywy służące lokalnym społecznościom, w tym także w dziedzinie ekologii. W tym roku po raz piąty przyznano wyróżnienie projektowi „pszczelemu” i dzięki temu w naszej placówce podjęto proekologiczne działania.
Celem projektu „Pszczoły i trzmiele…” było zwrócenie uwagi odbiorców działań, na bioróżnorodność, rolę oraz problem masowego ginięcia pszczołowatych (m.in. dzikich pszczół i trzmieli) w wyniku zmian środowiska, spowodowanego m.in. przez człowieka. W ramach warsztatów uczniowie wysłuchali wykładu nt. życia pszczół, trzmieli , os i innych owadów, a także poznali ich zwyczaje. Następnie na terenie wokół szkoły wraz z przedstawicielami SIŁACZKI zasadzili rośliny przyjazne owadom. Młodzież  wykazała duże zaangażowanie, chłopcy bardzo ochoczo oddali się pracom takim jak  przygotowywanie miejsc na nasadzenia, sadzeniem, podlewaniem rośli. Płeć piękna miała swój udział w urządzaniu tzw. hotelu dla owadów, dziewczynki pozyskiwały materiał do wypełnienia budowli, układały i segregowały elementy które jak mamy nadzieję staną się dla okolicznych owadów atrakcją  godną odwiedzenia. W pracy nad zielonym zakątkiem brali prócz uczniów czynny udział także nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Opisane działania zostały podjęte po to, by zapewnić pszczołom i trzmielom bazę pokarmową i miejsca do gniazdowania. Liczymy na to, że nasi uczniowie otoczą zielony zakątek który powstał dzięki ich pracy opieką i że dzięki niemu rozbudzą ciekawość do poznawania przyrody.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu