logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / Pamięć o Niepodległej Polsce
2018-06-13

Pamięć o Niepodległej Polsce

W dniu 11 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się wewnątrzszkolny konkurs ,, Pamięć o Niepodległej Polsce”. Został on zorganizowany pod przewodnictwem Pani Doroty Tyborowskiej z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uczestnicy brali udział w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich dotyczyła umiejętności pięknego czytania poezji patriotycznej. Mogliśmy usłyszeć utwory poetów tj., Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Bolesława Leśmiana, Jana Lechonia, Rafała Wojaczka, Ewy Lipskiej czy Marii Konopnickiej.
Uczniowie biorący udział w drugiej kategorii mieli do dostarczenia obraz, grafikę, rysunek bądź szkic związany z problematyką niepodległości przy użyciu dowolnej techniki. Na przyniesionych obrazach, pojawiały się symbole narodowe, Polska w barwach biało-czerwonych symbolizujących kolory na fladze, godło Polski etc.
Komisja wyłoniła sześciu zwycięzców, trzech z części poetyckiej i pozostałych z artystycznej.
Konkurs, który odbył się w ZSP w Czerwinie miał na celu uwrażliwienie na piękno poezji patriotycznej oraz elementy wizualne przedstawione na obrazach. Wspólne czytanie wierszy było wprowadzeniem do aktualnej dyskusji, która jest związana z Odzyskaną i jakże ważną dzisiaj Niepodległością Polski.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu