logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / Uchwalenie Konstytucji 3 maja
2018-06-14

Uchwalenie Konstytucji 3 maja

W ZSP w Czerwinie odbyła się uroczystość z okazji obchodów  dnia 3 maja. Święto narodowe o charakterze patriotycznym jest ważne dla każdego Polaka. Z tej okazji na apelu szkolnym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły nie zabrakło pamięci o najważniejszych kwestiach z tego okresu.
Podczas prezentacji, która pojawiła się w szkole wspominaliśmy tak ważną datę uchwalenia Konstytucji 3 maja z roku 1791. Jej autorami byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. W szkole nie zabrakło przypomnienia informacji o najważniejszych założeniach, datach i postaciach z tamtego okresu tak istotnego dla Polski. Mimo tego, iż od tamtej daty minęło 227 lat to my Polacy nadal zachowujemy pamięć o minionym wydarzeniu. Na znak patriotyzmu śpiewamy Polski hymn państwowy, wywieszamy flagę biało-czerwoną oraz uczestniczymy w uroczystościach kościelnych.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu