/ Aktualności / Uchwalenie Konstytucji 3 maja
2018-06-14

Uchwalenie Konstytucji 3 maja

W ZSP w Czerwinie odbyła się uroczystość z okazji obchodów  dnia 3 maja. Święto narodowe o charakterze patriotycznym jest ważne dla każdego Polaka. Z tej okazji na apelu szkolnym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły nie zabrakło pamięci o najważniejszych kwestiach z tego okresu.
Podczas prezentacji, która pojawiła się w szkole wspominaliśmy tak ważną datę uchwalenia Konstytucji 3 maja z roku 1791. Jej autorami byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. W szkole nie zabrakło przypomnienia informacji o najważniejszych założeniach, datach i postaciach z tamtego okresu tak istotnego dla Polski. Mimo tego, iż od tamtej daty minęło 227 lat to my Polacy nadal zachowujemy pamięć o minionym wydarzeniu. Na znak patriotyzmu śpiewamy Polski hymn państwowy, wywieszamy flagę biało-czerwoną oraz uczestniczymy w uroczystościach kościelnych.