logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / Udział w akcji – „Szkoła Pamięta”
2023-10-30

Udział w akcji – „Szkoła Pamięta”

W ramach akcji ,, Szkoła Pamięta ” delegacja Zespołu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II                  w Czerwinie odwiedziła miejsca pamięci – pomnik poległych i rozstrzelanych w czasie II wojny światowej i zamordowanych  w obozach koncentracyjnych – w Laskach i Sokołowie. Ponadto zapaliliśmy znicze pod Krzyżem Katyńskim, na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz śp. Marii Schauer.  Odwiedziliśmy groby zmarłych kolegów i nauczycieli. Zapaleniem zniczy uwieczniliśmy pamięć patrona szkoły  – Papieża Jana Pawła II. Światło pamięci zapłonęło również pod dębem pamięci – podporucznika Józefa Szulkowskiego, który został zamordowany w Twerze w 1940 r.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2023.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu