/ Aktualności / X KONKURS BIOLOGICZNY POD PATRONATEM STAROSTY OSTROŁĘCKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ POWIATOWYCH W CZERWINIE
2019-02-25

19 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się X Konkurs Biologiczny pod patronatem Starosty Ostrołęckiego, tegorocznym hasłem konkursu był APARAT RUCHU CZŁOWIEKA. Celem konkursu było popularyzowanie treści związanych z aparatem ruchu człowieka wśród młodzieży mające na celu kształtowanie zachowań prozdrowotnych.
Do konkursu zgłosiło się 8 szkół (5 szkół ponadpodstawowych i 3 szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi).
Zwycięzcami konkursu zostali:
W Kategorii Szkół Podstawowych:
1 miejsce Natalia Kryspin z Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie;
2 miejsce Karolina Suska ze Szkoły Podstawowej w Czerwinie z oddziałami gimnazjalnymi;
3 miejsce Maja Szczechura ze Szkoły Podstawowej w Jelonkach z oddziałami gimnazjalnymi;
W kategorii Szkół Ponadpodstawowych:
1 miejsce Magdalena Maria Parzych z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu
2 miejsce Małgorzata Sokołowska z Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie
3 miejsce Magdalena Frączyk z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie.
Dziękujemy Staroście Ostrołęckiemu za ufundowanie nagród głównych. Wójtowi Gminy Czerwin za ufundowanie nagród pocieszenia oraz firmie Cemex za gadżety profilaktyczne dla wszystkich uczestników konkursu. Konkurs przygotowała Martyna Rólka, nauczycielka biologii w ZSP w Czerwinie.