/ Aktualności / „Zagrożenia pokolenia on-line” – warsztaty
2019-02-21

„Zagrożenia pokolenia on-line” – warsztaty

W dniu 19 lutego  pani Marta Iwaniuk , psycholog  z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej  w Czerwinie przeprowadziła warsztaty w naszej szkole  pt „ Zagrożenia pokolenia on-line” .
Uczniowie  opowiadali o własnych doświadczeniach wynikające z faktu bycia w sieci.  Nie da się ukryć, że korzystanie z internetu  jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Internet jest największym medium informacyjnym. Przez internet można się uczyć, podróżować, poznawać nowych ludzi. Niestety, wielu użytkowników internetu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo trzeba być ostrożnym w korzystaniu z tego dobrodziejstwa techniki. W internecie czyhają na nas nie tylko takie niebezpieczeństwa jak wirusy i hakerzy, ale przede wszystkim zagrożenia głębsze, socjologiczne i psychologiczne. Oczywiście, nie jest powiedziane, że każdy kto korzysta z internetu musi wpaść w jakąś pułapkę. Świadomość zagrożenia i odpowiedzialne zachowanie często minimalizuje ryzyko. Rozsądek jest jedyną receptą na to, by korzystać z internetu i komputera w sposób niezagrażający ani sprzętowi, ani naszemu zdrowiu psychicznemu, fizycznemu i społecznemu.

Dziękujemy p. Marcie