logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie
/ Aktualności / „Zagrożenia pokolenia on-line” – warsztaty
2019-02-21

„Zagrożenia pokolenia on-line” – warsztaty

W dniu 19 lutego  pani Marta Iwaniuk , psycholog  z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej  w Czerwinie przeprowadziła warsztaty w naszej szkole  pt „ Zagrożenia pokolenia on-line” .
Uczniowie  opowiadali o własnych doświadczeniach wynikające z faktu bycia w sieci.  Nie da się ukryć, że korzystanie z internetu  jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Internet jest największym medium informacyjnym. Przez internet można się uczyć, podróżować, poznawać nowych ludzi. Niestety, wielu użytkowników internetu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo trzeba być ostrożnym w korzystaniu z tego dobrodziejstwa techniki. W internecie czyhają na nas nie tylko takie niebezpieczeństwa jak wirusy i hakerzy, ale przede wszystkim zagrożenia głębsze, socjologiczne i psychologiczne. Oczywiście, nie jest powiedziane, że każdy kto korzysta z internetu musi wpaść w jakąś pułapkę. Świadomość zagrożenia i odpowiedzialne zachowanie często minimalizuje ryzyko. Rozsądek jest jedyną receptą na to, by korzystać z internetu i komputera w sposób niezagrażający ani sprzętowi, ani naszemu zdrowiu psychicznemu, fizycznemu i społecznemu.

Dziękujemy p. Marcie

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu