/ Aktualności / Dzień Edukacji Narodowej
2017-10-25

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12.10.2017r.w Zespole Szkół w Czerwinie odbyła się akademia  z    okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele,rodzice i pracownicy obsługi .               Przedstawienie  przygotowali uczniowie klasy II TA pod kierunkiem pani Justyny Kępy. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud , poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uczniowie przygotowali jeszcze jedną niesamowitą niespodziankę. Był to pokaz mody o nazwie ,,Dni mody szkolnej w Paryżu’’. Uczniowie  kolejno wychodzili na wybieg i prezentowali robocze stroje nauczycieli.
Najbardziej wszystkim podobał się strój pani od biologii. Zielony mundurek, duża torba i kapelusz, ciemne okulary i złote loki modelki prezentowały się prześlicznie i przypominały o otaczającej nas przyrodzie. Najśmieszniejszym strojem był strój pani od matematyki , bo „Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem” .
Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Dorota Tyborowska , która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec pani Dorota Tyborowska wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.