logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

Ikona - powrót do strony głównej / Szkoła / Sztandar Szkoły

Opis Sztandaru Zespołu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

Sztandar ZSP w Czerwinie ma kształt prostokąta o wymiarach 108 cm × 98 cm i jest obszyty złotymi frędzlami o długości 7 cm. Sztandar stanowi płat tkaniny dwustronnie, ręcznie haftowany, umieszczony na drzewcu zwieńczonym metalową głowicą w formie orła w koronie. Drzewce sztandaru są jasnego koloru, mają długość 240 cm i 27 cm, są dwudzielne, połączone tuleją z metalu.
Awers
Awers stanowi tkanina koloru srebrnego. Centralne miejsce zajmuje portret Papieża Jana Pawła II. Portret jest w kształcie owalu, Jan Paweł II ubrany jest w papieskie szaty, tło porteru stanowi kolor bordowy. Wizerunek Patrona Szkoły otoczony jest złotą lamówką. Nad portretem widnieje napis: Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana II, pod portretem mieści się napis: w Czerwinie. Litery wyhaftowane są w złotym kolorze z otoczką koloru bordowego. W lewym górnym rogu awersu znajduje się flaga państwa watykańskiego.
Rewers
Rewers jest biało-czerwony, a na jego tle – godło Polski – biały orzeł w złotej koronie z głową zwróconą w prawą stronę. Dziób i szpony mają również złotą barwę. Biały orzeł przypomina nam wszystkim, skąd pochodzimy i gdzie tkwią nasze korzenie. Rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższego lotu, gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Nad godłem widnieje napis: BÓG, HONOR, OJCZYZNA – najwyższe wartości Polaków. Na dole rewersu znajduje się napis: Czerwin 2006, wyszyty złotą nitką.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu