logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

Ikona - powrót do strony głównej / Projekty Unijne / Razem na staż

W dniu 4 listopada 2018 roku 10 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Powiatowych w Baranowie wyleciała do Kordoby, miasta położonego w południowej części Hiszpanii w regionie Andaluzja. Celem wyjazdu jest odbycie praktyk zawodowych w ramach projektu Erasmus + – „ Razem na staż”. Uczniowie będą przez miesiąc czasu pracować w tutejszym gospodarstwie agroturystycznym. Poza tym poznają kulturę, mentalność i zwyczaje Hiszpanów. W wolnym czasie mają zorganizowane wycieczki po mieście i po regionie.

Na zdjęciach pierwsze wyjścia w celu zwiedzenia Cordoby.

Weekendowa wycieczka do Malagi.

Malaga – miasto w południowej Hiszpanii. Drugie – po Sewilli – co do wielkości miasto regionu Andaluzja. Położona nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Jedno z najstarszych miast Europy, zamieszkane od VIII wieku p.n.e. Duży port handlowy i rybacki, kąpielisko na Costa del Sol. Miejsce narodzin Pabla Picassa i Antonio Banderasa. Wróciliśmy z wycieczki po Maladze zachwyceni, uśmiechnięci i zadowoleni. Szkoda, że spędziliśmy tam tylko jeden dzień.

Praktyki uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie odbywają się w gospodarstwie agroturystycznym Cortijo Cabrinana położonym blisko Kordoby. Wjeżdżając do gospodarstwa widzimy rosnące wokół drzewa oliwek oraz ręcznie pięknie wymalowane znaki informacyjne. Po drodze do biura spotykamy mandarynki, granaty i figi. Praca naszych uczniów polega na zajmowaniu się zwierzętami , dbaniu o ład i porządek , zbiorze oliwek i uprawie roślin znajdujących się w gospodarstwie. Jak widać po zdjęciach humory uczniom w miejscu pracy dopisują.

W dniu 9 kwietnia w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle odbyła się konferencja podsumowująca projekty mobilności : „Razem na staż Erasmus +” oraz „ Europejski krok w zawodową przyszłość” . W tej edycji na miesięczny staż w Hiszpanii z naszej szkoły wyjechało 10 uczniów oraz dwóch opiekunów. Wartość projektu dla wszystkich szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce to 148 000 EUR. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie kolejnego złożonego wniosku. Czy znów wyjedziemy do przepięknej Hiszpanii dowiemy się wkrótce

Wyjazdy na praktyki do Hiszpanii stały się ważnym punktem w promocji naszej placówki.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu