logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / Lekcje z ZUS i I szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych
2022-11-22

Lekcje z ZUS i I szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych

Lekcje z ZUS i I szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Nasza szkoła brała udział w projekcie dla szkół ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”. Projekt miał na celu budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych ludzi wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą wzajemnej odpowiedzialności oraz zasad solidaryzmu społecznego. Dają one także praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie. Dlatego jesteśmy przekonani, że wiedzę o nich należy przekazywać już od najmłodszych lat. Młode pokolenie nie powinno wchodzić w dorosłość bez podstawowej wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Wiedza ta stanowi bowiem ochronny parasol przed zdarzeniami, które mogą je spotkać, np. utratą pracy czy niezdolnością do jej wykonywania.

Ponadto…

Za nami I szkolny etap ogólnopolskiej olimpiady o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych nt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja na rok szkolny 2022/2023

22 listopada 2022roku w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się szkolny etap olimpiady wiedzy o ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Najwytrwalsi i zdecydowani uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z 20 pytaniami testowymi i zweryfikowali swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Celem Olimpiady było upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Uczniowie Dominik Suski ,Sebastian Zaręba, Zuzanna Tyszka uzyskali najlepsze wyniki i przechodzą jako jedna grupa do II wojewódzkiego etapu Olimpiady. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu