logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu
2020-01-18

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu

Początek roku to doby czas na poznanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii stosowanych w produkcji rolnej. Dlatego też młodzież naszej szkoły w dniu 17 stycznia odwiedziła Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu. Organizatorem wyjazdu była Beata Podbielska.
Hasło przewodnie tegorocznych targów to „Innowacyjne rolnictwo” okazuje się, że w obliczu zmian klimatycznych oraz w trosce o ochronę środowiska to właśnie innowacyjność jest kluczem do zrównoważonego rolnictwa.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wystawach, prezentacjach i konferencjach na temat zmian w rolnictwie. Między innymi mogliśmy sprawdzić jak działa cyfrowy monitoring upraw, jak zarządzać nawadnianiem roślin, w jaki sposób badać azot w glebie. Konferencje poświęcone były nowym technologiom w uprawie roślin, rolnictwu precyzyjnemu i uprawie rzepaku.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu