logo Zespółu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

/ Aktualności / Młodzież ZSP w Czerwinie na spotkaniu w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych
2024-02-14

Młodzież ZSP w Czerwinie na spotkaniu w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych

13 lutego 2024r. uczniowie z ZSP w Czerwinie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Zakład Karny w Przytułach Starych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej „W SŁUŻBIE PRAWU”. Celem programu była prewencja przestępstw wśród młodzieży oraz kształtowanie postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych.

Podczas przeprowadzonych zajęć młodzież miała okazję zgłębić wiedzę na temat prawa karnego oraz dowiedzieć się jakie konsekwencje niesie za sobą przestępstwo.

Ciekawym elementem prelekcji było spotkanie z osadzonym, którego świadectwo było budującym składnikiem spotkania oraz prawdziwą przestrogą dla młodych ludzi by nie zbaczali z drogi prawa i postępowali rozważnie zgodnie z panującymi w społeczeństwie regułami i zasadami.

Ponadto uczniowie zwiedzili jednostkę penitencjarną, zobaczyli uzbrojenie jakim dysponuje Służba Więzienna oraz jak wygląda praca funkcjonariusza trzeciej co do wielkości formacji mundurowej w Polsce.

Zespół Szkół Powiatowych
im. Papieża Jana Pawła II
w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

tel/fax : (29) 761 45 15

NIP: 759-10-24-213
REGON: 000781279

© Zespół Szkół Powiatowych
w Czerwinie 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: dobrepiksele.eu