/ Aktualności / „Niezapominajka” – konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski ZSP w Czerwinie
2020-05-11

Dzień Niezapominajki to dzień obchodzony corocznie 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

W tej szczególnej sytuacji zapraszamy do świętowania tego dnia w następujących formach:

1.”Niezapominajkowa kartka dla Najbliższych”

Stwórz własną kartkę z symbolem niezapominajki. Napisz na niej miłe słowa dla osób ważnych dla Ciebie, z którymi z powodu epidemii dawno się nie spotkałeś w realu np. dziadkowie, ciocie, wujkowie, rodzeństwo, przyjaciele, koleżanki z klasy, nauczyciele itp. Zdjęcie wykonanej kartki prześlij najbliższym 15 maja. Technika wykonania kartek jest dowolna. Można malować, rysować, wyklejać, tworzyć formy przestrzenne. Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą podzielić się swoimi pracami. Zdjęcia kartek proszę przesłać e-mailem do 18 maja na adres martyna.rolka@vp.pl

2.Konkurs fotograficzny „Rośliny kwiatowe w obiektywie”

Jeśli w Twoim najbliższym otoczeniu np. w ogródku, na balkonie są kwitnące rośliny, zrób im zdjęcie.

Tylko jedną fotografię opisaną imieniem, nazwiskiem, klasą prześlij e-mailem do 18 maja na adres martyna.rolka@vp.pl .

Upominki zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Przekazanie zdjęć kartek z niezapominajką oraz zdjęć do konkursu fotograficznego jest równoznaczne z udzieleniem Organizatorowi zgody do publikacji prac/zdjęć na stronach internetowych, FB szkoły.

Martyna Rólka