/ Aktualności / „Lekcje z ZUS” i I etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych w roku szkolnym 2023/2024
2023-12-01

Nasza szkoła brała udział w projekcie dla szkół ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”. Projekt miał na celu budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych ludzi wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą wzajemnej odpowiedzialności oraz zasad solidaryzmu społecznego. Dają one także praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie. Dlatego jesteśmy przekonani, że wiedzę o nich należy przekazywać już od najmłodszych lat. Młode pokolenie nie powinno wchodzić w dorosłość bez podstawowej wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Wiedza ta stanowi bowiem ochronny parasol przed zdarzeniami, które mogą je spotkać, np. utratą pracy czy niezdolnością do jej wykonywania.

Ponadto…

Zdobytą wiedzę, uczniowie mogli sprawdzić podczas Olimpiady pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych’’.